Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi çekmeye, ihtiyacınızı en hızlı şekilde gidermeye karar verdiniz. Peki kredi başvurusu nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Kredi almaya karar verdiğinizden sonraki aşama, ne kadar krediye ihtiyacınızın olduğunu belirlemek olmalıdır. Kredi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, aylık taksit tutarınızın ne kadar olacağına dikkat etmektir. Bankaların aylık ve yıllık faizlerini incelemeli, ödeme stratejinizi buna göre belirlemelisiniz.
Kredi başvurusu nasıl yapılır

İnternet Online Kredi Başvurusu
Şubeye gitmeden internet başında hızlı bir şekilde form doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten online başvuru formu doldurarak yapacağınız bu işlem ön onay niteliğini taşımaktadır. Başvurunuz onaylandıktan sonra istenilen evraklar ile yine şubeye gitmeniz istenebilir. Online kredi başvurusunda şubeden doldurulan başvuru formlarına nazaran daha az bilgi istenmektedir. Online kredi başvurusu banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusu yapmanızı sağlayan ve en çok tercih edilen başvuru yöntemidir.

Şubeden Kredi Başvurusu

Günümüzde yüz yüze görüşme hala önemini korumaktadır. Şubeye giderek, şube personeli ile yüz yüze görüşerek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hiç araştırma yapmadan şubeye gitmek size zaman kaybettirecektir. Bu yüzden kredi başvurusu yapacağınız bankanın kredi şartlarını şubesine gitmeden muhakkak incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede aklınıza takılan soruları şube yetkilisine soracak ve zaman kaybı yaşamayacaksınız. Şubeye giderken kredi başvurusu için nüfus cüzdanınızın ya da ehliyetinizin yanınızda olması yeterlidir. Ancak şube ile görüşüp başvuru yaptıktan sonra sizden ek evraklar istenecektir. Bu süreci hızlandırmak adına gelir belgesi (maaş bordrosu), ikamet belgesi ya da adınıza kayıtlı bir faturanın yanınızda olmasını öneririz.
kredi başvurusu nasıl yapılır