Şehit Yakınları Dul Ve Yetimlere Faizsiz Konut Kredisi

Yönetmeliğe göre şehit aileleri ile harp veya vazife malullerinin veya vefatları halinde bunların aileleri faizsiz konut kredisi ile TOKİ tarafından konut sahibi olabilecekler.
Milletvekili Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde şehit yakınları ve gazilerin hayatlarının iyileştirilmeleri ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti. Şehit, şehit yakınları ve gazilere faizsiz konut kredisi ile ilgili düzenlemelerden bahsetti.

Bakanlığı döneminde şehit yakınları ve gazilerle ilgili çeşitli kamu kurumlarına dağılmış olan görevleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında birleştirdikleri ve çok önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Fatma Şahin, 1 yıl içinde 2 temel yasayı çıkarttıklarını kaydederek, şehit yakınları dul ve yetimlere faizsiz konut kredisi ile ev sahibi olabileceklerini kaydetti. Devamında ise, Başbakan dedi ki bu yasa çıkmadan meclis tatile girmeyecek. Biz de çalıştık ve bu yasayı çıkardık, şeklinde konuştu.
Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi.
Fatma Şahin açıklamasını şu sözler ile tamamladı. İlk ziyaretlerimizden birinde Başbakanımızın bize söylediği faizsiz konut kredisi idi. Onun müjdesi de şu an elimde. Getirdik size. Yönetmelik resmi gazetede yayımlandı. Yönetmeliğe göre şehitlerimizin aileleri ile harp ve ya malullerinin veya vefatları halinde bunların aileleri faizsiz kredisi ile TOKİ tarafından konut sahibi olabilecekler.