Boşnaklara Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası nın Bosna Hersekteki iştiraki Turkish Ziraat Bank Bosnia DD nin Türkiye ve Bosna Hersek arasında imzalanan anlaşma gereği boşnaklara uygun krediler vermesi Türkiyede bazı çevreleri rahatsız etti. Taraf gazetesi ekonomi sayfasının yarısını bu konuya ayırarak bankayı boşnaklara kredi vererek onları Sırplara karşı güçlendirmekle suçladı.

Ziraat bankasının Boşnaklara faizsiz kredi vermesi Taraf'ı rahatsız etti.
Ziraat Bankası Bosna Hersekte halkın uygun şartlarda ev veya arsa alabilmesi için boşnaklara faizsiz kredi veriyor. Taraf gazetesi bu uygulamayı usulsüz gibi sunarak, bankayı Bosnalıları Sırplara karşı daha güçlü kılmaya çalışmakla suçlaması büyük dikkat çekmiş durumda.
Gazete haberinde Ziraat Bankasının açıklamasına yer verdiği halde suçlamasını sürdürüyor. Haberde Ziraat Bankası yönetiminin Ziraat Bankası kaynaklarının, söz konusu kredinin iki ülke arasındaki anlaşmalar doğrultusunda kullandırıldığını dolayısıyla, kredinin milli bir karar olduğunu ifade ediyor. Verilen kredinin siyasi operasyon olarak değerlendirilmesi de büyük tepkiyle karşılandı. Bankanın genel müdürü Aydın, Sırplara ait arazilerin alınması için Boşnaklara sıfır faiz ile konut kredisi açmış, gibi ifadeleri kullanması ve bankanın genel müdürünü hedef göstermesi haberin dikkat çeken diğer unsurlarından
Boşnaklara faizsiz kredi.
Ziraat Bankasından boşnaklara faizsiz kredi.