Yapıkredi Konut Kredisi

Yapıkredi konut kredisi;
Yapıkredi 180 bin kişiyi ev sahibi yaptı.  Yapıkredi, 120 aya varan vadelerle 2013 de yaklaşık 45 bin adet konut kredisi kullandırdığını açıkladı.
180 bin kişi ev sahibi oldu.
Ortalama bir hanede 4 kişi yaşadığı baz alındığında 2013 de İstanbul un Beşiktaş ilçesini oluşturacak kadar konut, Yapı Kredi desteği ile yeni sahipleri ile buluştu. 180 bin civarında kişi ev sahibi oldu.
2014 yılında da avantajlı konut kredisi faiz oranları ile müşterilerine konut kredisi kullandırmayı sürdürdüklerini belirten Yapı Kredi Kişisel Bankacılık Pazarlama ve Konut Finansmanı Direktörü İsmet ERDEM, ''2013 yılında en çok ilgi gören ürünlerimizden biri mevcut evin satılmasını beklemeden ev alınabilmesini sağlayan 'Ev Değiştiren Mortgage' oldu. Müşterilerin arkadaşları, akrabaları veya eşleri ile ortak olarak, konut kredisini de ortak ödemelerini sağlayan 'Ev Beraber Mortgage' de en çok ilgi gören ürünlerden biriydi. Kelepir Mortgage kampanya kapsamında ise müşteriler aşağı çekilen faiz oranlarından faydalandılar. 2013 yılında tam 45 bin evi yeni sahipleri ile buluşturduk. 2014 yılında da çözüm odaklı yaklaşımımız ve müşteri odaklı bankacılık anlayışımız ile, müşterilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik sunacağımız kredi ürünleri ile hayallerindeki evlere kavuşmalarına aracı olmaya devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.